Leading Manufacturer of paper sheet cutting machine, reel to sheet cutting machine with printing unit and foil paper sheet cutting machine from Greater Noida.




Get Latest Price
| Type of Machine | Automatic |
| Pipe Material | Iron |
| Base Plate | Iron |
| Usage/Application | industry |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Country of Origin | Made in India |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Machine Size (in inches) | 10 |
| Model Name/Number | Reel to sheet cutting machine |
| Type | reel to sheet cutting machine with printing unit |
| Paper Material | foil & paper |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Warranty | one year |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 1 ton |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Model Name/Number | L-Wing Compaq Reel to Sheet |
| Brand | Lahooti Printech |
| Capacity | 150-200 pcs/min |
| Base Plate | Iron |
| Cutting Size | as per customer requirement |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Weight | 600 kg approx |
| Phase | single phase or three phase |
Mohammad Sabir (Director)
Lahooti Printech Private Limited
D-182a Epip, Surajpur, Site-V, Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India

