We are a leading Manufacturer of l fold tissue paper machine, four fold tissue making machine and tissue paper manufacturing machine from Greater Noida, India.








Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Production Capacity(Sheet/Hr) | 300 |
| Machine Type | Semi automatic |
| Voltage | 220 V |
| Napkin Type | L Fold Tissue |
| Driven Type | Electric |
| Brand/Make | Lahooti Printech |
| Phase | Single phase |
| Automation Grade | Semi Automatic |
Our L Fold Tissue Paper Machine is a state-of-the-art solution designed to streamline and enhance the production of L-fold tissue papers. Engineered for efficiency and reliability, this machine offers:
Invest in our L Fold Tissue Paper Machine to enhance your production capabilities and meet the growing demands of your customers with superior quality and efficiency.







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Machine Type | Single Decker |
| Voltage | 220V |
| Napkin Type | 1/4 |
| Driven Type | Electric |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Phase | Single Phase |
| Automation Grade | Automatic |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Machine Type | Single Decker |
| Voltage | 220V |
| Napkin Type | 1/4 |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Phase | Single Phase |
| Automation Grade | Automatic |
Mohammad Sabir (Director)
Lahooti Printech Private Limited
D-182a Epip, Surajpur, Site-V, Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India

