We are a leading Manufacturer of m fold hand towel making machine, facial tissue machine and napkin folding machine from Greater Noida, India.











Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Production Speed | 1000-1200 pcs/min |
| Finished Product Size | Open 230 mm x 230 mm,Fold 230 mm x70 mm |
| Maximum Cutting Base Paper Size | 460 mm |
| Control Panel | PLC |
| Counting Type | Automatic |
| Motor Power | 3 Kw |
| Blower Power | 11kw |
| Dimension | 4000x1800x2100 mm |
| Weight | 3000 Kg(Approx) |
| Model | L-Wing n-Fold |
Features:






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity | 700 Pcs/Min |
| Automation Grade | Automatic |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Driven Type | Electric |
| Machine Type | Bandsaw |
| Napkin Type | 1/4 |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Voltage | 220V |
Mohammad Sabir (Director)
Lahooti Printech Private Limited
D-182a Epip, Surajpur, Site-V, Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India

