Our product range includes a wide range of semi automatic toilet roll machine, kitchen roll making machine, toilet roll making machine, fully automatic toilet roll machine, fully automatic toilet tissue roll making machine and toilet roll making machine with double emboss and double unwinder.











Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Brand/Make | Lahooti Printech |
| Embossing | Metal to Rubber / Metal to Paper |
| Inner Diamter of Jumbo Roll | 76 mm |
| Motor Power | 2 Hp |
| Outer Roll Core Diameter | 76 mm/52 mm/38 mm |
| Perforation | 80 mm to 200 mm |
| Production | 2,500-3,000 roll/8 Hours |
| Roll Cutting Size | 81 cm |









Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic, Semi-Automatic |
| Brand | Lahooti Printech |
| Roll Cutting Size | 81 cm |
| Power Source | Electric |





Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 4000 rolls/8 Hrs |
| Capacity | 40000 Rolls/8 Hours ( Speed Varies According To Paper Quality. |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Raw Material | Paper |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Brand/Make | Lahooti Printech |
| Voltage | 220 |
| Power | 2 hp |
| Weight | 1500 kg Approx |
| Phase | Single |


Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Capacity | 14000 roll / 8 hours |
| Production Capacity | 14000-15000 roll |
| Automation Grade | Automatic |
| Raw Material | 1 or 2 Layer Tissue Paper |
| Brand/Make | Lahooti printech |
| Voltage | 220 |
| Weight | 2500 kg |
| Phase | 3 |
| Brand | lahooti printech |
| Number Of Roll | 14 Roll |




Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Automation Grade | Automatic |
| Raw Material | Paper |
| Voltage | 220V |
| Power | 7HP |
| Phase | Three Phase |



Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Brand/Make | Lahooti Printech |
| Voltage (V) | 220 |
| Weight (kg) | 2500 |
| Phase | Single |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity | 800 Pcs/Min |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 5 HP |
| Phase Type | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Production Capacity(Rolls/Day) | 10000 |
| Production Capacity | 1 Ton |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Power | 5 HP |
| Phase | Single Phase / Three Phase |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity | 800 pcs/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 220V |
| Phase Type | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Production Capacity | 1 Ton |
| Automation Grade | Automatic |
| Raw Material | Paper |
| Voltage | 220V |
| Power | 5HP |
| Phase | Single Phase |
| Production Capacity(Rolls/Day) | 8000 |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity | 1 ton/day |
| Type of Machine | Paper Roll Making Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase / Three Phase |
| Production Capacity | 4000 Rolls/Shift |

Get Latest Price
Mohammad Sabir (Director)
Lahooti Printech Private Limited
D-182a Epip, Surajpur, Site-V, Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India










