we deal in all type of Used Offet printing machineries since 1984.













Get Latest Price
| Series | SM |
| Number Of Colors | Five Color |
| Sheet Size | SM 102 |
| Printing Process | Sheetfed |
| Coating Unit | No Coater |
| Dampening System | Alcolor |
| Perfecting | No Perfecting |








Get Latest Price
| Type of Printing Machine | Offset Color Printing Machine |
| Manufacturing Year | 1993 |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Type of Printing Machine | Offset Color Printing Machine |
| Colour Output | 4 Colour |








Get Latest Price
| Type of Printing Machine | Sheetfed Offset Printing Machine |
| Colour Output | 4 Colour |
| Printing Input Method | Sheet Fed |
| Maximum Paper Size (Inch) | 15 inches x 20 Inches |







Get Latest Price
| Number of Colours | Two Colour |
| Max Paper Size | 15x20 inch |
| Machine Type | Sheet-fed |
| Brand | Dominant |
| Dampening System | Conventional |










Get Latest Price
| Type of Printing Machine | Sheetfed Offset Printing Machine |
| Colour Output | 4 Colour |
| Printing Input Method | Sheet Fed |












Get Latest Price
| Type of Printing Machine | Sheetfed Offset Printing Machine |
| Colour Output | 4 Colour |
| Printing Input Method | Sheet Fed |
| Maximum Paper Size (Inch) | 25" x 36" |









Get Latest Price
| Color Type | Multi Color |
| Type of Printing Machine | Sheetfed Offset Printing Machine |
| Colour Output | 5 Colour |





Get Latest Price
| Series | SORD |
| Number Of Colors | Single Color |
| Sheet Size | SORD |
| Printing Process | Sheetfed |
| Dampening System | Conventional |
| Perfecting | No Perfecting |









Get Latest Price
| Manufacturing Year | 1994 |









Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
Size 45",
YEAR: 1994,
cHROME BED,
oRIGINAL pROGRAM WORKING






Get Latest Price
| Model Name/Number | Polar 137 EMC |






Get Latest Price
| Pump Type | Carbon Dry |
| Pumping Speed | 80 |
| Ultimate Vacuum | 600 mbar |
| Power | 4 kW |







Get Latest Price
| Pump Type | Carbon Dry Pump |
| Pumping Speed | 140 |
| Ultimate Vacuum | 600 mbar |
| Power | 7.5 kW |
| Application | Printing, Packaging |




Get Latest Price
| Model Name/Number | Dominant 725 |
| Brand | Adast |



Get Latest Price
| Type of Printing Machine | Offset Color Printing Machine |





Get Latest Price
Mohammad Sabir (Director)
Lahooti Printech Private Limited
D-182a Epip, Surajpur, Site-V, Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India















