Prominent & Leading Manufacturer from Greater Noida, we offer baby wet wipes making machine in delhi, fully automatic 5 to 30 pieces wet wipe making machine, fully automatic baby wipes making machine in maharashtra, paper bag making machine, roll to roll flexo printing machine and flexo roll to roll printing machine.







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity | 700 Pcs/Min |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase Type | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Production Capacity | 1 Ton |
| Capacity | 800 Pcs/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 5 HP |
| Phase Type | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity | 800Pcs/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 220V |
| Phase Type | Single Phase |










Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity | 1000 pcs/hr |
| Type of Machine | Paper Bag Making Machine |
| Bag Bottom Shape | grocery |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220 |
| Country of Origin | Made in India |





Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| Printing Speed(Meter/Min) | 80 m/min |
| Number Of Colors | 4 |
| Usage/Application | Paper |
| Material | Iron |
| Max Printing Length | 500 mm |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Automation Grade | semi automatic |
| Weight | 2 ton |
| Motor Power | 3 HP AC |
| Frequency | 220V |





Get Latest Price
| Printing Speed(Meter/Min) | 100 m/min |
| Printing Speed | 120 m/min |
| Number Of Colors | 4 |
| Usage/Application | Paper |
| Material | Iron |
| Max Printing Length | 1500 mm |
| Machine Type | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |




Get Latest Price
| Phase | Single |
| Condition | New |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Lahooti Printech |
| Power Source | Electric |
Based on our Machine designing and producing capacity. We are offering Tissue Making Machine is mainly used to produce disposable tissue paper. According to different demand, it is able to produce different color paper napkin, and the embossing design and print design can be decide by your requirement. It is especially apply in printing the patterns, brand, and etc.
Feature:
Mohammad Sabir (Director)
Lahooti Printech Private Limited
D-182a Epip, Surajpur, Site-V, Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India





