Providing you the best range of paper roll to sheet cutting machine with printing unit, disinfectant wet wipes making machine, fully automatic tissue paper making machine, automatic paper napkin machine, fully automatic single piece wet wipe making machine and multi size tissue paper making machine with effective & timely delivery.





Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Max Paper Width | 1000 mm |
| Cut per Min | 100 |
| Power Required | 3 HP |
| Country of Origin | Made in India |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity | 700 Pcs/Min |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase Type | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Machine Type | Single Decker |
| Voltage | 220V |
| Napkin Type | 1/4 |
| Driven Type | Electric |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Phase | Single Phase |
| Automation Grade | Automatic |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Driven Type | Electric |
| Machine Type | Bandsaw |
| Napkin Type | 1/4 |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Voltage | 220V |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Machine Type | Single Decker |
| Voltage | 220V |
| Napkin Type | 1/4 |
| Driven Type | Electric |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Phase | Single Phase |
| Automation Grade | Automatic |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Driven Type | Electric |
| Machine Type | Bandsaw |
| Napkin Type | Lahooti Printech Private Limited |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Voltage | 220V |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Machine Type | Single Decker |
| Voltage | 220V |
| Napkin Type | 1/4 |
| Driven Type | Electric |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Phase | Single Phase |
| Automation Grade | Automatic |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Type of Machine | Tissue Paper Making Machine |
| Machine Type | Single Decker |
| Voltage | 220V |
| Napkin Type | 1/4 |
| Driven Type | Electric |
| Brand/Make | Lahooti Printech Private Limited |
| Phase | Single Phase |
| Automation Grade | Automatic |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity | 800 Pcs/Min |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 5 HP |
| Phase Type | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Mohammad Sabir (Director)
Lahooti Printech Private Limited
D-182a Epip, Surajpur, Site-V, Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India







